KAJAK-KENU
Szakosztály
Szakosztályaink
Atlétika Szakosztály
Evezős Szakosztály
Judo Szakosztály
Kajak-Kenu Szakosztály
Fiú Kosárlabda Szakosztály
Leány Kosárlabda Szakosztály
Fiú Röplabda Szakosztály
Leány Röplabda Szakosztály
Úszó Szakosztály
Vívó Szakosztály
Sportiskolánkról
Bemutatkozunk
Legeredményesebb sportolóink
Nyári táborok
2023. évi Nyári Sporttáboraink
Sportiskola ügyintézés
Ügyintézés, letölthető nyomtatványok, tagdíj
Képgaléria
Edzők és elérhetőségeik
Bordács Balázs
Szakosztályvezető
20/316-3877
Fodor Soma / edző
Gyebnár Dávid / edző
Major Zoltán / edző
Nagy György / edző
Pető István / edző
Aktuális edzésrend
Szakosztályunkról, sportágunkról
Szolnok város sporttörténetében nagy hagyománya van a „vizes sportágaknak”, hiszen már fél évszázaddal ezelőtt is komoly evezősei, kajakosai vagy kenusai voltak a városnak. Nagy örömünkre a szolnoki vagy Szolnokon megforduló kiváló sportolók száma azóta csak emelkedett, ezzel is öregbítve a város hírnevét. Ma az egyik legsikeresebb és legnagyobb létszámmal működő szakosztályunk a Holt-Tiszai Vízi Sporttelepen készülő kajak-kenu szakosztály.
Az utóbbi 10 évben a több mint 100 kajak-kenu egyesületet felvonultató országos rangsorban mindig az előkelő 8-15. helyezés valamelyikét értük el (kivéve 2016). 2018-ban az országos egyesületi rangsorban a 14. helyen végeztünk (98 szakosztály szerzett pontot), a 2017-es évhez képest igaz kevesebb pontot gyűjtöttünk, de 2018-ban a serdülőink az ifiben nem tudtak pontokat szerezni, ez ennek is betudható. Az összbajnoki pontversenyben elért helyezésünket úgy értük el, hogy nincs junior, felnőtt illetve masters versenyzőnk, valamint a Szolnoki Kajak-Kenu Klub is foglalkozik utánpótlással és toborzással, ezzel erőink megoszlanak. Ezeket a tényezőket nem szabad figyelmen kívül hagyni, mert mi utánpótlás neveléssel foglalkozunk, 8-18 évesekkel. Amennyiben a táblázat ezen részét nézzük, mindjárt az 6-10. helyen találjuk magunkat az országos rangsorban, a 100 pontszerző egyesület közül!
Tehát az I-VI. (U10—U16 9. hely), illetve az I-VIII. (U10-U18 7. hely) korcsoport pontversenyében már jóval előrébb végeztünk, de célunk továbbra is az első tízben maradás, amelyet mozgássérült sportolóink minden évben elérnek, és ezt idén a serdülő leányok is megoldották 2. helyükkel!
A minőségi eredmények elérése mellett természetesen célunk még: egészséges és szép környezetben, megfelelő szakmai irányítás mellett az egészséges életmódra való nevelés, a fizikum megerősítése, az egymás iránti figyelem és a csapatszellem kialakítása a sport sajátos nevelő eszközeivel.
Jelenleg 8 edző készíti fel a fiatalkorú versenyzőket, akik közül többen szakirányú egyetemi végzettséggel és nemzetközi sportmúlttal rendelkeznek. Munkájuk elismeréseként többen a Héraklész-, a Patrónus- vagy a SZTEP – program tagjai.
Szakosztályunkban 70 gyermek, 40 kölyök, 28 serdülő, 13 ifjúsági korú sportoló és 4 parakenus készül. A tavalyi évhez képest kevesebb az V-VIII. korcsoportot képviselők száma, míg az I-IV. korcsoportban létszámemelkedés tapasztalható, ez köszönhető bemutató edzéseinknek és a nyári napközis táborunknak. Tagjaink közül nem mindenki indult 2018-ban versenyen, de többen vannak szerencsénkre, akik igen (igazolt sportolók), ez a szám továbbra is 90-100 között van (2018-ban 95 fő).
A város iskoláinak vezetőivel, pedagógusaival kiváló a kapcsolatunk, ezért is lehetséges az, hogy létszámunk arányosan oszlik el az intézmények között. Egyesületi életünkbe fontos változást hozott 3 éve, hogy a Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumot már bázis iskolánknak mondhatjuk. A 4. osztályosok tanmenetébe sikerült beépíteni a kajak-kenu oktatását, így felmenő rendszerben a jövőben minden diákkal megismertethetjük sportágunk szépségeit Nagy György, Nagy András és Kocsis Levente útmutatásának köszönhetően. Úgy gondolom, hogy sportágunk népszerűsége és nemzetközi eredményessége megérdemelte ezt a lehetőséget.
Versenyrendszerünk legértékesebb elemei az országos bajnokságok. Az itt megszerzett pontok alapján rangsorolják a szakosztályokat, és az elért helyezésük alapján jutalmazza a klubokat az MKKSZ. A Kajak-Kenu Szövetség által rendezett versenyek még: Országos Vidékbajnokság, Országos Diákolimpia, Regionális válogatók, EB-VB válogató versenyek, Eszkimó-Indián Játékok. Ezeken a versenyeken felül, ha a szakosztály anyagi helyzete megengedi, a helyi klubok által rendezett emlékversenyeken, kupákon szerzünk versenytapasztalatokat (külföldön pedig Pozsonyban, ha van rá lehetőség). Örömmel sorolhatjuk ide a szolnoki Nagy Zoltán Emlékversenyt is, mely az elmúlt 15 évben az ország egyik legnépszerűbb versenyévé nőtte ki magát. 2018-ban szeptember 23-án 35 egyesület közel 1000 versenyzője mérte itt össze erejét!
Eredményeink
Szerdán zárult Tokajban a felnőtt, U23, ifjúsági maraton világbajnoki válogató. NC-1 Rövidkörön Kis-Batka Imola Johanna, a Szolnoki Sportcentrum versenyzője ezüstérmet szerzett.
19 km-en párosban Mátyás Hanna és Sági Alíz (KSI) az 5. helyen végzett. 19 km-en K-1-ben Mátyás Hanna a 6. helyet szerezte meg.
Továbbá a hétvégén került megrendezésre Borsod Megye Bajnoksága Miskolcon, ahol remek eredmények születtek:
- Királymezei-Hajdú Csanád MK-1 2000m U12
- Balázs Levente MC-1 2000m U12
- Lux Marcell MK-1 2000m U10
- Göbölös Kinga MK-1 2000m U10
- Tamási Bence K-1 2000m U13
- Bablinszki Bence K-1 500m U15
- Budai Kevin K-1 2000m U14
- Budai Kevin-Bakos Bence K-2 500m U16
- Tenczer-Tóth Zsombor MK-1 2000m U13
- Ballók Villó K-1 500m U15
- Bakos Lilla MK-1 2000m U10
- Ország Balázs K-1 500m U15
- Huszár Olivér-Bablinszki Bence K-2 500m U16
- Lánczi Zaránd K-1 2000m U14
Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő edzőiknek!
2022. kiemelkedő eredményei
Kiss Batka Imola Johanna a Silkeborgban rendezett maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon C1 női junior 11000 méteres számban szerzett ezüstéremért.
2019. kiemelkedő eredményei
Világbajnoki arany- és ezüstérmes kajakosokat köszöntött Rózsa József
Augusztus végén Rózsa József, a Szolnoki Sportcentrum – Sportiskola ügyvezető igazgatója ünnepélyes keretek között köszöntötte Zupkó Vandát és Tamási Zsombort, ifjúsági világbajnoki arany- és ezüstérmes kajakosokat. Az elért sikerekhez gratulált még Tóth Erika gazdasági vezető és Erdélyi Gyuláné Sportiskola igazgatóhelyettes.
A Szolnoki Sportcentrum – Sportiskola kiváló kajakosai fantasztikus eredményt értek el augusztusban a Pietestiben (Románia) rendezett Ifjúsági és U23 Kajak-Kenu Világbajnokságon. Zupkó Vanda első helyezett lett ifi K1 1000 méteren, gyakorlatilag végig vezetve nyerte meg a versenyt.
A ifjúsági K4 egység, köztük Tamási Zsomborral 500 méteren második helyen végzett.
Rózsa József kiemelte, hogy hatalmas örömet jelentett mindenki számára az a pillanat, amikor értesültünk a világbajnokság eredményeiről, melynek kimagasló értéke van, nemcsak Sportiskolánk, hanem Szolnok város is méltán lehet büszke fiatal sportolóira, olimpiai reménységeire.
Rózsa József köszönetét fejezte ki a felkészítő edzőknek, Folláth Jánosnak és Czeglédi Gábornak, valamint gratulált Bordács Balázsnak, a Kajak-Kenu Szakoszály vezetőedzőjének.
Természetesen nem feledkeztek meg a sportolók szüleiről sem, az ő áldozatos támogatásuk nélkül ez a siker nem jöhetett volna létre, őket is köszöntötte az ügyvezető igazgató.
Olimpiai Reménységek Versenye
Pozsony, 2019. szeptember 13-15.
Magyar éremeső a pozsonyi ORV-n
Múlt hétvégén rendezték meg a serdülő korosztály legrangosabb világversenyét, az Olimpiai Reménységek Versenyét Pozsonyban. A magyar versenyzők 48 érmet szereztek, a Szolnoki Sportcentrum – Sportiskola kajakosai újra remekeltek. Zupkó Vanda (U17) K-1 500 méteren aranyérmet szerzett, K-1 200 méteren pedig harmadikként ért célba.
Tamási Zsombor (U17) K-1 500 méteren ezüstérmet, K-1 1000 méteren pedig bronzérmet szerzett.
Gratulálunk a versenyzőknek, valamint felkészítő edzőiknek, Czeglédi Gábornak és Folláth Jánosnak.